Buradasınız : Ana Sayfa //Haberler//2014 Yılı Takvimi Resmi Tatil Günleri

2014 Yılı Takvimi Resmi Tatil Günleri

2013 Yılını geride bıraktığımız şu günlerde merak edilen sorular arasında 2014 Yılında bayram, yılbaşı tatilleri hangi günlere denk geliyor ve kaç gün resmi tatil olacağı. Yıla başlamadan önce tatil süreleri hakkında araştırmalara başlandı bile. 2014 yılı dini bayram tatilleri Pazar gününe denk gelir mi diye düşünenler çoktur elbet. Özelliklede çalışan kişiler için bu tatil fırsatları kaçınılmaz fırsat. İş stresinden bir an olsun uzaklaşmak isteyenler resmi tatilleri iple çekiyor desek yalan olmaz. Peki 2014 yılında resmi tatiller hangi tarihte ve hangi günde olacak? Dini bayramlar arife günü dahil kaç gün olacak? 2014 yılında okullara resmi bayram tatili kaç gün olacak? Tüm bu merak edilen soruların cevabını aşağıdaki yazımızın devamında bulabilirsiniz. 2014 yılı resmi tatiller..

---Sponsor Reklamlar---

2014 Bayram Tatil Günleri ve Tarihleri

2014 Tatili

2014 Tatili

 

2014 yılı çalışanlar resmi ve dini bayramlar ile hafta sonu izinleriyle birlikte toplam 115 gün tatil yapılacak. RAMAZAN BAYRAMI HAFTA SONUYLA BİRLİKTE 5 GÜN Ramazan Bayramı arifesi, 27 Temmuz Pazar gününe rastlıyor. 30 Temmuz Çarşamba günü sona erecek Ramazan Bayramı’nda üç mesai günü tatil yapılmış olacak. Çalışanlar, hafta sonu tatiliyle birlikte ise toplam 5 gün dinlenecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın cumartesi gününe rastlaması nedeniyle, bu gün, hafta sonu tatilinde geçirilecek.

KURBAN BAYRAMI NASIL OLACAK? Bu yıl Kurban Bayramı’nda, arifeye denk gelen 14 Ekim Pazartesi gününün Bakanlar Kurulu kararıyla tatil edilmesiyle 9 gün boyunca izinli olan çalışanlar, gelecek yıl bu uzun tatil imkanını bulamayacak. Gelecek yıl Kurban Bayramı tatili, arife günü olan 3 Ekim Cuma günü başlayacak. Birinci ve ikinci günü hafta sonuna denk gelen Kurban Bayramı’nda, 6 Ekim Pazartesi ve 7 Ekim Salı günü de tatil olacak. Böylece hafta sonuyla birlikte toplam 5,5 gün tatil yapılabilecek. Çarşamba gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili ise 28 Ekim Salı günü öğleden sonra başlayarak 1,5 gün yapılacak.

 

 

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri