Buradasınız : Ana Sayfa //Televizyon Dünyası//Acun Ilıcalı’nın En Popüler Tv Programları

Acun Ilıcalı’nın En Popüler Tv Programları

Acun Ilıcalı, muhabir olarak başladığı televizyon hayatında eşi benzeri olmayan bir gelişim göstererek medya patronu haline geldi.  1969 Edirne doğumlu şimdinin medya patronu Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenli bölümünü kazandı. Okumak yerine televizyoncu olmayı tercih eden Acun Ilıcalı televizyon kariyerine Beşiktaş muhabiri olarak başladı. Beşiktaş muhabirliği dışında,  dönemine en çok izlenen televizyon programı olan Biri Bizi Gözetliyor (BBG)’da muhabirlik yapan Acun Ilıcalı’nın deyim yerindeyse yırtması ise Acun Firarda isimli programı ile başladı.

---Sponsor Reklamlar---

acun ilicali programlar

acun ilicali programlar

Şu an TV 8’in sahibi olan, istediği programa istediği kişiyi çıkarabilecek kadar güçlü, Adriana Lima ile aşk yaşadığı iddia edilecek kadar medyatik, uçak alacak kadar zengin bu ‘’Televizyon İnsanın’’ şimdiye kadar yapımcılığını üstlendiği ve şuan yayında olmayan,  kendi döneminde en çok izlenen TV programlarından bahsedeceğim.

Acun Firarda

Yanına aldığı kameramanı ile gezmedik ülke bırakmayan Acun Ilıcalı’nın ilk göz ağrısı olan Acun Firarda, SHOW TV ekranlarında yayınlıyordu. Kameran Esad ile birçok macerasında tanık olduğumuz Ilıcalı’nın bu program sayesinde ufkunu genişlettiğini ve kariyer indeki en büyük adımı olduğunu düşünüyorum.

Survivor

Yurt dışı patentli yarışmayı Türk insanına sevdiren isim kesinlikle Acun Ilıcalı’nın kendisidir. Survivor yarışmasında iki grup tek bir adaya hapsedilir ve ada şartlarında yaşamaları ve belli periyodik aralıklarla yarışmaları istenir. Yarışmacılar arasında her hafta bir kişi elenir en son kalan büyük para ödülüne sahip olur.  Gönüllüler ve ünlüler diye iki grubun yarıştığı programa çok sayıda ünlü isim katılmıştır. Pascal Nouma, Nihat Doğan, Mustafa Topaloğlu, Ümit Karan, Deryabüyükuncu’yu bu isimlere örnek olarak sayabiliriz. Gönüllüler de ise birçok isim bu program sayesinde şöhrete kavuşmuştur. Arka Sokakların Komiser Murat’ı Uğur Pektaş buna en iyi örnektir.

Var Mısın Yok Musun?

Acun Ilıcalı’nın Türkiye’ye getirdiği programlardan biri olan Var Mısın Yok Musun uzun süre haber öncesi kuşağının en çok seyredilen programı olduktan sonra haber sonrası kuşağına geçmişti. 1000’den fazla insanının kutularını açarak para kazandığı program, Acun Ilıcalı’dan sonra birçok kişi tarafından sunulsa da hiçbiri Acun Ilıcalı’nın yanına yaklaşacak bir başarı elde edememiştir.

Acun Ilıcalı’nın şimdiye kadar yaptığı ve şu an yapmadığı, kendi döneminde en çok izlenmiş olan programları sizin için derledik.  Kısa bir süre içinde Survivor’u tekrar yapacağını söyleyen Acun Ilıcalı bu sefer şimdiye kadar yarışan ve en çok dikkat çeken yarışmacıları bir araya toplamayı düşündüğünü söylüyor.

---Sponsor Reklamlar---

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri