Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Adwords Eğitimi

Adwords Eğitimi

Dünyada internet kullanıcıların en çok tercih ettiği en büyük arama motoru olan Google’ın sunmuş olduğu reklamcılık hizmetine Google Adwords adı verilir. Google’nın gelirlerinin neredeyse tamamı bu hizmetten oluşur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanım oranı hayli artan kitle iletişim aracı olan internet, reklam yapabilmek için artık çok tercih edilmektedir. Arama motoru olarak Google’u kullanan kişilere reklamınızı yapabilirsiniz. Reklam veren kullanıcıların reklamları Google’da ilk 3 sırada sarı renkli kutular içerisinde ve ekranın sağ tarafındaki 8 bölümden bir tanesinde yer almaktadır. Çalışma şekli ise reklam veren müşterilerin milyonlarca anahtar kelime arasından Google ‘da arama yapılırken kendi firmaları ile alakalı olan arama yapıldığında firmanın öne geçmesini sağlayacak olanları seçmeleriyle gerçekleşmektedir. Arama sayfasında eğer reklam veren firmanın linki çıkar ve arama yapan kullanıcılar bu reklamı tıklarsa reklam veren firmanın web sayfası ekrana gelir. İşte bu durumda yapılan anlaşma gereği reklam veren firma tıklanma sayısı üzerinden google’a ödeme yapar.

Web sitelerinize yeni ziyaretçiler çekmek, sitenizin tanınırlığını arttırmak, online satışlarınızı arttırmak, reklamlarınızı daha geniş kitleye ulaştırmak için tüm dünyada bulunan internet kullanıcılarına ulaşabilmek için Adwords eğitimi almanız önerilmektedir. Bu eğitim sayesinde reklamını yaptığınız ürün ya da hizmetlerinizi ekonomik maliyetler ile dünyaya duyurmuş olursunuz. Reklamlarınızı internet ortamında nasıl daha çok ulaşılabilir olunacağı hakkında bilgi veren Adwords eğitimi son yıllarda çok tercih edilmektedir. Peki kimler bu eğitime katılmalı sorusuna gelir isek cevabı çok da basittir. İşyerleri ve firmaların internet reklam ya da pazarlama departmanı sorumluları, halkla ilişkiler yetkilileri, e-ticaret sitesi sahipleri veya e-ticaret pazarlama uzmanları, işletme sahipleri ve varsa ortakları, dış ticaret firmalarının satış temsilcileri hatta kendi işini kurmak isteyenler ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes bu eğitimlere mutlaka katılmalıdır.

---Sponsor Reklamlar---

Online alışveriş yapan kullanıcıların artmasıyla birlikte insanlar alışveriş yaparken internet ortamında karşılaştıkları reklamlara daha çok dikkate almaktadırlar. Bu şekilde alışverişlerini daha kolay yaptıklarını düşünen kullanıcıların varlığından olan firmalar internet reklamlarına daha özen göstermektedirler. Arama motorlarından ilk sıralarda bulunmak istiyorsanız zaman kaybetmeden Adwords eğitiminizi tamamlayın ve reklamlarınızı bu bağlamda yapın.

---Sponsor Reklamlar---

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri