Buradasınız : Ana Sayfa //Diziler//Akıllı Cep Telefonu Suya Düşünce Ne Yapılmalı?

Akıllı Cep Telefonu Suya Düşünce Ne Yapılmalı?

Bir çocuğumuzun vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları, her geçen zamanda teknolojik yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Yeni teknoloji akıllı cep telefonları özellikleri her geçen gün artıyor. Bu telefonlara sahip olabilmek için ayrı bir maliyet gerekiyor. Bin bir zorlukla aldığınız akıllı cep telefonunu kazayla suya düşürdüğünüzde ne yapmanız gerekenler neler? Akıllı cep telefonunuz suya düştüğünde ilk müdahale ne olmalı? Akıllı cep telefonunun suyla teması halinde yapılan yanlışlar neler? Cep telefonu arızasında yapılması gerekenler neler? Suda ıslanan akıllı telefona yapılacak ilk işlem nedir?Akıllı telefonların suya maruz kalması durumunda yapılacak doğru uygulamaları aşağıdaki yazımızın devamında bulabilirsiniz.

---Sponsor Reklamlar---

Suda Kalan Cep Telefonuna Yapılması Gerekenler Neler?

 

akilli-telefona-duserse-ne-yapacaksiniz

akilli-telefona-duserse-ne-yapacaksiniz

1- Telefonunuzu kapatın

Telefon suya düştükten sonra kapatılmadan geçen üç, beş saniyelik gecikme bile önemli. O yüzden en kısa sürede sudan çıkarılarak kapatılması gerekir.

2- Telefonunuzu parçalara ayırın

Telefon içindeki SD kart, SİM kartı ve bataryayı çıkarın ve kurumaya bırakın. Telefonun parçalara ayrılabilen tüm kısımlarının kuruması için havayla temas etmesini sağlayın.

3- Üzerindeki sıvıyı vakumlayın

Eğer sıvıyı vakumlayacak bir alet yoksa, telefonun kulaklık girişi, şarj ve kart yuvaları vb. deliklerinden suyu ağzınızla vakumlayın.

4 -Kurumaya bırakın

Tüm bu işlemlerin ardından cihazınızı bir tabak princin içine daldırın ve bekletin. Isıyla çalışan çeşitli aletler veya kimyasallar işe yaramaz. O yüzden saç kurutma makinesini bir kenara bırakın ve cihazınızı pirinç dolu tabak içinde 48 saat bekletin.

5-Telefonunuzu uyandırın
Telefonunuzu tabaktan çıkartın, eğer dış tarafında hala nemlenme kalmışsa silin. Nemlenme telefonun içindeyse cihazı tekrar pirinç dolu tabağa koyup bir gün daha bekeyin. Cihaz tamamen kurumuşsa, telefonu açın. Şansınız varsa, telefonunuz yeniden çalışacaktır.

 

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri