Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Başbakan’ın Gezi Parkı Protestoları Konuşması(05.06.2013)

Başbakan’ın Gezi Parkı Protestoları Konuşması(05.06.2013)

Başbakan Erdoğan gezi parkı protestolarına karşı basın toplantısı gerçekleştirdi. Basının sorularına cevap veren Başbakan bazı tavsiyelerde bulundu. Başbakan protestolara karşı şu sözleri söyledi ” Evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var’‘ diye sözlerine ekledi. Başbakan” Olay bir gezi parkı olayı değildir,aşırı uçların organize ettiği bir elemdir” yorumunu yaptı. Başbakan İstanbul’ da yaptığı basın toplantısı konuşmasında, protestolar hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan yapılan bu eylemlere karşı ”Tencere tava aynı hava” benzetmesini yaptı.

---Sponsor Reklamlar---

Başbakan’ ın Gezi Parkı Konuşması Canlı İzle

Başakan Erdoğan Konuşması

Başakan Erdoğan Konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Fas’a hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, “Bir Başbakan, bir vatandaş ve İstanbullu olarak bu olayla ilgili olarak şöyle saf, temiz ve oradaki duygusal bu işleri sosyal medyadan aldıkları bilgileri alanları ayırırsak, aşırı uçların organize ettiği böyle bir eylem. Maalesef bu eyleme katılma durumunda olanlar var. Olay bir Gezi Parkı olayı değil” dedi.

Gezi parkı olayındaki ağaç meselesinin bu işin fitilini ateşleme olayı olduğunu ve olanların bunun hesabını vereceğini belirten Erdoğan, eleştirilerini CHP’ye yöneltti. Gezi parkı olayındaki ağaç meselesinin bu işin fitilini ateşleme olayı olduğunu ve olanların bunun hesabını vereceğini belirten Erdoğan, eleştirilerini CHP’ye yöneltti. Erdoğan, “Kendileri için temel hak ve hürriyet olduğunu iddia edenler benim temel hak ve hürriyetime ne olacak? Bu kadar araçlar yakıldı, bu araçların sahibi benim vatandaşlarım. Kamunun araçları yakıldı. Bunların bedelini kim ödüyor tüyü bitmemiş yetimin hakkı var” dedi. Başbakan Erdoğan, “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50’si var. Biz onlara ‘aman sabırlı olun sakın bu oyunlara gelmeyin’ diyoruz” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarla ilgili, “Saf temiz, sosyal medyadan aldıkları bilgiler neticesinde oraya katılanları şöyle ayırırsak, bunun dışında, aşırı uçların, organize ettiği böyle bir eyleme maalesef katılma durumunda olanlar var” dedi.

“Bütün bu olayların içerisinde aktif rol oynayanlardan bir tanesi olarak CHP’nin rolü vardır. Aşırı uçlarla her zaman olduğu gibi bir dayanışması vardır” dedi.

Taksim Gezi Parkı’ndaki olayların dış bağlantılarıyla ilgili, “Bu olaylarla ilgili istihbarat teşkilatımız çalışmalarını yapıyor. Ama bunların kalkıp ‘şurdan burdan’ diye diye isimlerini ifşa etmemize gerek yok. Ama onların yetkilileriyle ilgilileriyle bunların görüşmelerini tabiki yapacağız. Hatta hatta gerekirse hesaplaşmasını da yapacağız. Yani bu konuda kararlılığımız var. Ortada görünen bazı gerçekler var. Bize itidal tavsiye edenler, önce kendileri itidal çizgisine gelsinler” dedi.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri