Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Cep’ te Ankesör Modeli Nasıl Olacak?

Cep’ te Ankesör Modeli Nasıl Olacak?

Bilişimde yeni bir dönem başlıyor.  Cep’ te ankesör kullanımı için düğmeye basıldı. Şehirlerarası ve uluslararası yapacağınız görüşmelerde, hesaplı kullanabileceğiniz bir çözüm önerisi geliyor. Artık yurtiçi ve yurtdışı telefon görüşmelerinde hesaplı bir tarife kullanıma sunulacak. Mobil iletişim şirketleri bu hizmeti vermek için faliyete geçti.

---Sponsor Reklamlar---

Cep telefonda yeni uygulama

Cep telefonda yeni uygulama

Ceplere “0812” ile başlayan numaralar

Net GSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BTK’nın kararıyla, mobil şebekeler üzerinden kartlar aracılığıyla iki kademeli arama yöntemi kullanılarak hizmet sunulmak üzere ”0812” ile başlayan numara bloğunun kullanıma açıldığını söyledi.

Bu hizmeti sunmak için BTK’dan, ”0812”li numara bloğu aldıklarını belirten Öcal, alt yapılarını kullanarak bu hizmeti verebilmek için GSM operatörlerine de başvuruda bulunduklarını bildirdi. Öcal, GSM operatörlerinden taleplerine yanıt geldikten sonra arama kartlarını, şirketlerine ait ”0812” ile başlayan numaralar üzerinden cep telefonlarında kullandırmaya başlayacaklarını belirtti.

Arama kartları yapılan aramalarda, telefon faturasına, bu aramayla ilgili herhangi bir ücretin yansıtılmadığını ifade eden Öcal, şöyle konuştu: ”Arama kartlarının cep telefonlarında kullanımı, aynı sabit telefonlardaki gibi olacak. Tek farkı, sabit telefonlarda ’0811’ ile başlayan numaralar kullanılırken, cep telefonları için ’0812’ ile başlayan numaraların tahsis edilmiş olması. Arama kartlarının cep telefonlarında da kullanılması haberleşme sektörüne regülasyon getirecektir, çok ciddi faydalar sağlayacaktır.”

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri