Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Çocuklarda Ateşi Nasıl Düşürürüz?- Evde Yapılan İlk Müdahale

Çocuklarda Ateşi Nasıl Düşürürüz?- Evde Yapılan İlk Müdahale

 Çocuklarda ateşi düşürmek için öncelikle giyimini azatmak gerekir. Üzerini çok fazla örtmemek gerekir. Ateşli dönemde sıvı kaybı fazla olduğu için, bol bol sıvı alınmalıdır. Bunun yanında basit ateş düşürücü ilaçlar kullanılmalıdır. Ateşli çocuklarda başka bulgularada bakmak gerekir, ateşin yüksek olması hastalığın ağır olduğunu göstermez.

---Sponsor Reklamlar---

Ateş 40 derece olduğunda veya 38  derece olduğunda diğer bulgularıda değerlendirmek gerekir, bu şekilde değerlendirildiğinde kemik iltihabı, idrar yolu iltihabı olabilir, bundan dolayı anne bebeğin aktivitelerini iyi gözlemlemeli yani çocuğun hareketlerinde oluşan yavaşlama, dalgınlık, beslenmesinde kötüye giden bir durumun varlığında önlem alınmalıdır, aksi durumda aktivitesi çok çok iyiyse ateşi çıktığında basit yöntemlere başvurulabilir.

Ateşli Hastalık

ATEŞİ EN HIZLI DÜŞÜRME YOLU: 

Limonlu-su içirilebilir.Bu karışım toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Zencefil-limon-bal üçlüsü karıştırılıp içirilebilir.Zencefilin ateş düşürme özelliği var. İçmek istemezse şırıngaylada verilebilir.

Çocuğu birşeyler yemesi için zorlamayın.Ateşlenen ve hasta olan çocuk zaten bunye olarak hastalıkla mücade ediyor birde sindirimle uğraşıp iyileşme sürecini uzatmasın.Mümkün olduğunca birşey yememeli en fazla taze sıkılmış meyva suları içirilmelidir.

Vucut ateşi yükselterek içerdeki toksinleri deri altından atmaya çabalar.Bu aşamada vucuda yardımcı olmak gerekir.Çocuğu ılık suyla bol bol yıkayarak derinin nefes almasını sağlayarak, derideki gözenekleri açmak gerekir.Mümkünse ılık su dolu bir küvete,leğene çocuğu yatırıp biraz orada oynatmak sonra en son çıkarken başından aşağı sirkeli(ev sirkesi) ılık su döküp hiç durulamadan öylece çıkarıp kurulamak lazım.Sonra zeytinyağıyla vucudu yağlamak.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri