Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Depresyon Nasıl Bir Hastalıktır? Tedavisi İçin Ne Yapılması Gerekir?

Depresyon Nasıl Bir Hastalıktır? Tedavisi İçin Ne Yapılması Gerekir?

Depresyon kendi kendine sınırlandırılabilen bir hastalıktır, ve özellikle hafif düzeyde bir depresyon varsa kişi hayata bakış açısıyla ilgili okumalarını, çalışmalarını , çevresini değiştirerek kendisiyle ilgili sıkıntılı durumlardan uzak durmaya çalışmalıdır. Bu ilaç tedavisi almadan, terapiye gitmeden de çözülebilir.

---Sponsor Reklamlar---

Depresyon Tedavisi

Depresyon Tedavisi

Ağır depresyonlarda kişinin günlük yaşam kalitesinde birtakım bozulmalar varsa örnek yeme, içme, kendine bakmama, hayattan zevk almama, intihar düşüncesi gibi durumlar söz konusuysa böyle bir durumda mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Depresyon ilaç tedavisine çok iyi yanıt veren bir rahatsızlıktır. Bu yüzden hasta ilaç tedavisinden korkmamalıdır.  Hastaların önemli kısmının, bağımlılık yapmakla ilgili bir takım korkuları olabilir. Burada bağımlılığın altındaki bağımlılık sanılan şeyin altındaki en önemli sebep, hazır olmadan ilaç tedavisini kesmeye çalıştığında depresyonun tekrarlama ihtimali vardır.

Antidepresan ilaçlar bağımlılık yapmazlar, beyaz reçeteye yazılırlar. Bu konuda mutlaka bilgi sahibi olunması gerekir. İlaçlar gerekli olduğu şekilde ve gerektiği kadar, uygun dozda kullanılabilir. Hastalar terapi tedavisinde yarar görebilirler çünkü depresyondaki kişinin dış dünyaya ve geleceğe bakış açısında ciddi problemler olabilir, ve bu problemlerin düzeltilebilmesi için bazen koknitif davranışlı tedavi dediğimizyani kişinin hem düşüncesinin hem de davranışlarının değiştirildiği bir takım tedavi yöntemleri uygulanması fayda sağlar.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri