Buradasınız : Ana Sayfa //Anne ve Bebek//Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır?

Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır?

Bebeklerimiz en değerli varlıklarımız. Bebeğimiz gelişimi açısından ilk 6 ay anne sütü çok önemli. Anne sütünün yetmediği bazı durumlarda takviye besinler tercih edilmeli. Tabi bunların doğal olması çok daha önemli. Bilindiği üzere bazı kaşık mamalarında GDO bulundu.Bu aslında bebeğiniz için bir tehlike. Bundan dolayı doğal mamanın bebeğiniz için daha yararlı olacağını düşünüyorum.Bazı mama markalarında çıkan GDO bebeklerimize yedirdiğimiz mamaların aslında güvenilir olmadığını bize gösterdi.

---Sponsor Reklamlar---

 

Ben yeni doğum yapmış bir anne olarak bu tür haberler beni de korkutmuyor değil. Şimdilik bebeğimi anne sütüyle besliyorum fakat 6 aydan sonra ek gıda takviyesi uygulamamız gerekiyor. Bunun için kaşık maması öneriliyor.Fakat ben bebeğimi doğal besinlerden elde ettiğim mamalarla beslemenin daha faydalı olacağına inanıyorum. Bu yüzden de tüm annelerin de yararlanabileceği mama araştırmasına geçtim. Yani annelerimizin, ninelerimizin bebeklerini hangi gıda ürünleriyle beslendiğini bizzat kendilerinden dinledim. İşte annelerimizin bizlere yaptığı doğal mama tarifleri:

Organik mama tarifi ve hazırlanışı:

  • 1 adet kabak
  • 1 adet patates
  • 1 adet büyük boy havuç
  • 1 tatlı kaşığı kadar pirinç

Hazırlanışı: Kabak, patates ve havucu bir tencerede haşlıyoruz. Üzerine pirinçleri ilave ediyoruz. Piriçler ve sebzeler haşlandıktan sonra blenderdan geçiriyoruz. Mamamız hazır afiyet olsun.

 

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri