Buradasınız : Ana Sayfa //Diziler//Dünyanın En Çok İzlenen Dizileri (2013)

Dünyanın En Çok İzlenen Dizileri (2013)

Sinema ve televizyon dünyasının internet otoritesi olan Internet Movie DataBase (IMDB), dünyanın en çok izlenen 50 dizisini açıkladı. Türkiye’den de bir yapımın yer aldığı listede şu sıralar tüm dünyada izlenme rekorları kıran Spartacus’ün olmaması dizinin sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. IMDB‘ye göre “Dünyanın en çok izlenen 50 dizisi“ni haberimizin devamında bulabilirsiniz.

---Sponsor Reklamlar---

Dünyanın En Çok İzlenen 50 Dizisi

Dünyanın En Çok İzlenen 50 Dizisi

1- Planet Earth: BBC yapımı bir doğa belgeseli dizisidir. İlk kez 2006 yılında BBC’de yayınlanan ve 11 bölümden oluşan diziyi David Attenborough seslendirmiştir. Belgesel, Türkiye’de ise 29 Eylül 2006 tarihinde itibaren NTV kanalında Levent Dönmez’in seslendirmesiyle izleyiciyle buluştu.

2- The Wire: Baltimore, Maryland’de geçen bir drama dizisidir. ABD’de HBO’da yayınlanan dizinin yapımcısı ve yazarı, eski polis muhabiri David Simon’dır. Yayınına 2 Haziran 2002’de başlanan dizi beş sezonun ardından, 9 Mart 2008’de sona erdi.

3- Game of Thrones: David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’na dayanmakta olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir.

4- Breaking Bad: ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer.

5- Life: BBC’nin hazırladığı ve 10 milyon sterlin harcanan belgesel 50 dakikalık 10 bölümden oluşuyor.

6- Arrested Development: Dizinin konusu batan bir şirket, herşeyini kaybetmiş varlıklı bir aile ve o aileyi bir arada tutmaya çalışan oğulları Michael ile arasında geçen olaylardan oluşuyor. Dizi özellikle karakter ve çeşitlilik bakımından çok zengin öğeler barındırıyor. Hikaye anlatımı ve espriler diğer komedi dizilerine göre çok sıradışı ve absürd.

Listenin devamına Habertürk’ten bakabilirsiniz…

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri