Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Genç Bakış- Fettah Tamince Konuşması İzle (08.05.2013)

Genç Bakış- Fettah Tamince Konuşması İzle (08.05.2013)

Kanal D’ nin en çok izlenen yarışma programı Abbas Güçlü’ yle Genç Bakış programı bu hafta Antalya Akdeniz Üniversitesine konuk oldu. Bu hafta Genç Bakış programına ünlü iş adamı Fettah Tamince konuk oldu. Peki Fettah Tamince kimdir? Nasıl milyoner olmuştur? İş yaşamında nasıl ilerlemiştir?  Fettah Tamince açılım süreciyle ilgili neler konuştu?

---Sponsor Reklamlar---

Abbas Güçlü

Abbas Güçlü

Fettah Tamince Kimdir?

1985’te, okulu birinci olarak bitirince babası onu ödüllendirmek için antalya’ya akrabalarının yanına göndermiş. tamince o günü anlatırken “1985’te çaldıran’dan antalya’nın sıcağına adeta kaçtım” diyor. tek başıma antalya’ya gelmiş ve bir daha da geri dönmemiş.

liseyi antalya’da okuyan tamince o yıllarda turizmle ilgilenmeye başladı. “akrabalarım, turistlere halı satardı. ben de onlarla birlikte halı satmaya ve dil öğrenmeye başladım. lise bitirince de almanya’da okumaya başladım” diyen tamince, 1994’te mücevher işine başlamış.

antalya kemer’de ilk mağazasını açan tamince, daha sonra turizmin diğer alanlarına da el atmış. ilk olarak gayrimenkul sektörüne giren tamince, turistlere villa ev satmış. villa konut geliştirme işine, yani inşaat işine girmiş. fettah tamince 1999’da da ilk otelini açmış. “onu da villa satmaya çalışırken yarım kalmış bir oteli alarak yaptık” diyor tamince.

fettah tamince turizmci olarak bilinse de üç ana şirketinden en büyük ciroyu sembol inşaat adlı inşaat firmasından yapıyor. bu şirketin yıllık cirosu 350 milyon dolar. 6 ülkede 13 projesi devam ediyor. otellerin cirosu 140 milyon dolar. bir de yılda 20 milyon dolar getiren lydion adında bir mücevher firması var.

Genç Bakış’ta – Fettah Tamince 08.05.2013

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri