Buradasınız : Ana Sayfa //Televizyon Dünyası//Genç Bakış – Hasan Celal Güzel Soruları Cevapladı- Hasan Celal Güzel Kimdir?

Genç Bakış – Hasan Celal Güzel Soruları Cevapladı- Hasan Celal Güzel Kimdir?

Kanal D ekranlarının en çok izlenen tartışma proğramı Abbas Güçlü ile Genç Bakış tüm sorulara cevap veriyor. Genç Bakış programı bu hafta Karabük Üniversitesi’ ndeydi. Genç Bakış’ ın bu haftaki konuğu Özal döneminin  en parlak bakanı, Hasan Celal Güzel’ di. Hasan Celal Güzel, Türkiye’ nin en çok konuşulan sorularına cevap verdi. Hasan Celal, Turgut Özal’ la ilgili anılarını anlattı, ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hasan Celal, Turgut Özal’ ın ölümüyle ilgili bilinmeyen gerçekleri paylaştı.

---Sponsor Reklamlar---

Abbas Güçlü

Abbas Güçlü

Hasan Celal Güzel Kimdir?

Hasan Celal Güzel

Hasan Celal Güzel

Hasan Celal Güzel, 1945 yılında Gaziantep’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Makro ekonomi alanında “Türkiye’nin İktisadi Büyüme Modelleri” adlı tezini verdi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) çeşitli ekonomik ve sosyal sektörlerde uzman yardımcısı, uzman ve sektör sorumlusu olarak çalıştı.

Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Ekonomik ve Sosyal İşler Bakanlığı, İZDK Genel Müdür Yardımcılığı, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Müsteşar Yardımcılığı, DPT Genel Sekreterliği ve Müsteşar Vekilliği ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 24 Ocak 1980 ekonomik istikrar tedbirlerinin alınmasında önemli bir rol oynadı. 1983 yılında 38 yaşında Türkiye’nin en genç Başbakanlık müsteşarı oldu.

Ayrıca; çeşitli üniversitelerde, akademilerde ve Kara Harp Okulu’nda ekonomi, maliye, hukuk, ekonomik ve sosyal tarih, ekonomik sistemler-doktrinler ve kamu yönetimi konularında öğretim görevlisi olarak hizmet verdi ve akademik çalışmalar yaptı.

 Video hazırlanıyor…

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri