Buradasınız : Ana Sayfa //Anne ve Bebek//Hamilelikte Bulantı Nasıl Geçer?

Hamilelikte Bulantı Nasıl Geçer?

Hamilelikte bulantı tamamen psikolojik bir durumdur. Buna sabah hastalığı, sabah bulantısı diyebiliriz. Bu durum hamilelikte hormonların harekete geçmesinden kaynaklanmaktadır. Miğdedeki  bulantıyı azaltmak için bir parça ekmek veya bisküvi yiyebilirsiniz. Daha sonra kalvaltı yapabilirsiniz.

---Sponsor Reklamlar---

Hamilelikte Bulantı

Bulantısı olan kişiler yemek yerken yavaş yavaş sindire sindire yemelidirler. Baharatlı, yağlı, asitli, yiyeceklerden kaçınmalılar. Genellikle kuru yicekler tüketmeleri bulantıyı en aza indirecektir.

Reflüsü Olan Hamileler Nasıl Beslenmeli;

Reflü hamilelerin çoğunda görülen bir problemdir. Genellikle bebek büyümeye başladığında baskı yaparak yiyecekler ağza geri gelir ve acı bir tat oluşur. Reflüsü olan hamileler yemekten önce ve sonra sıvı alımını azaltmalıdır.
Yemek aralarında birden bire 2 bardak sıvı tüketmemeleri gerekir. Yavaş yavaş sıvı alınması gerekir. Sabahları uyanır uyanmaz bazı besinleri tüketebilirler bu bir avuç badem veya bir dilim ekmek olabilir. Daha sonra ara öğünlerde miğdeyi yormayacak miğde suyunu tutacak besinler tüketebilirler.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler:

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri