Buradasınız : Ana Sayfa //Diziler//Meryem Uzerli’nin Yeni Dizisi Kösem Sultan Ne Zaman Başlıyor?

Meryem Uzerli’nin Yeni Dizisi Kösem Sultan Ne Zaman Başlıyor?

4 Sezon aralıksız süren Muhteşem Yüzyıl final bölümüyle izleyenlerine veda etti. Bir döneme damgasına vuran Sultan Süleyman’ın hayatını konu alan Muhteşem Yüzyıl’ın final bölümünün bitiminde Kösem Sultan dizisinin tanıtım fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl yapımcısı Tims production yeni sezonda yeni tarihi dizi Kösem Sultan’ın tanıtım fragmanını yayınladı. Sultanların hayatını anlatacak yeni dizi Kösem Sultan yeni sezonda izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Kösem Sultan dizisinin ilk tanıtım fragmanında küçük bir kız çocuğunun, sarayın balkonundan yeniçerilere hükmedişi sahneleniyor. Muhtemelen Kösem Sultan’ın çocukluğunun canlandırıldığı sahnede tahta nasıl geçtiği anlatılıyor. Muhteşem Yüzyıl’da olduğu gibi bir döneme damga vuran Kösem Sultan’ın Saray hayatını konu alan dizi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan yeni dönemde Star TV’de seyirciyle buluşacak. Henüz tarihi açıklanmayan dizinin hangi tarihte başlayacağı hakkında henüz kesin bir bilgi verilmemiştir. Kösem Sultan dizisinin ne zaman başlayacağı hakkında bilgiler açıklandığında sitemizde yayınlanacaktır. Bizi takip etmeye devam edin. Kösem Sultan dizisinin tanıtım faragmanını izlemek için aşağıdaki videoyu tıklayın.

---Sponsor Reklamlar---

Kösem Sultan Tanıtım Fragmanını İzle

 

Kösem Sultan

Kösem Sultan

Kösem Sultan dört erkek doğurdu: Murad, Süleyman, İbrahim ve Kasım. Kızları ise Ayşe ve Fatma’dır.

Kocası ölünce önce tahta geçen kocasının kardeşi Sultan I. Mustafa ve daha sonra da kocasının başka bir kadından olma oğlu Sultan II. Osman zamanında devlet işlerinde etkinliği arttı. Fakat II. Osman yaşı çok genç olmakla birlikte Kösem Sultan‘ın devlet işlerine çok karışmasından rahatsız oldu ve muhtemelen annesi Valide Sultan Mahfiruz Hadice Sultan’ın da etkisiyle onu eski saraya gönderdi. Genç Osman’ın tahttan indirilmesi ve tekrar yerine geçen I. Mustafa’nın da tekrar tahttan indirilmesi üzerine tahta nihayet Kösem Sultan‘ın kendi oğlu IV. Murat çıktı. IV. Murat tahta çıktığında sadece 11 yaşındaydı ve Kösem Sultan artık oğlu adına devleti büyük ölçüde yönetmeye başlamıştı.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " Meryem Uzerli’nin Yeni Dizisi Kösem Sultan Ne Zaman Başlıyor? "

  1. kahraman çalışkan dedi ki:

    ben normalde dizi izlemem muhteşem yüzyıl dizisini çok beğendim yaşanmış şeyleri anlattığı için köşem sultanıda sabırsızlıkla bekliyorum.

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri