Buradasınız : Ana Sayfa //Diziler//Muhteşem Yüzyıl’ın Yeni Oyuncusu Deniz Celiloğlu Kimdir?05 Nisan 2013

Muhteşem Yüzyıl’ın Yeni Oyuncusu Deniz Celiloğlu Kimdir?05 Nisan 2013

muhtesem-yuzyıl

muhtesem-yuzyıl

Kanal D’ nin izlenme rekoru kıran dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl‘ her geçen gün kadrosunu yeni birini ekliyor. Kurtlar Vadisi’ nde Memati roluyle hafızalardan silinmeyen oyuncu Gürkan Uygun‘ dan sonra, kadroya yeni bir isim daha katılıyor. Daha önce Kanıt dizisinde komiser rolündeki oyuncu Deniz Celiloğlu Muhteşem Yuzyıl dizinin kadrosuna dahil oldu. Oyuncu dizide 93. bölümde ‘ Şeyh Maşuki’ karakterini canlandıracak.

---Sponsor Reklamlar---

Deniz Celiloğlu

Deniz Celiloğlu

Şeyh Maşuki Kimdir?

“Bayrami tarikatının şeyhlerinden Aksaraylı Pir Ali Sultan’ın oğlu olup, ‘Oğlan Şeyh’ demekle ünlüdür.  Kendisi karışıklığa neden olmuştur.”

“914 ( 1507-8) tarihinde doğmuş olan Maşuki, babası tarafından yetiştirilerek her geçen gün bilgisini ve görgüsünü artırmıştır… Sonra İstanbul’a gitti. Orada  bilgisini, düşünce ve inançlarını yaymaya başladı.”

“İsmail Maşuki, büyük bir çekiciliğe sahip bulunuyordu. Genellikle camilerde va’zlar verir, tefsir aktarır; aydınlatıcı toplantılar yapıp yol gösterirdi.  Halktan ve askerden pek çok insanı kendisine bağlamıştı.  Söyledikleri halk arasında gürültülere neden oluyordu.”

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri