Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//OFFİCE EĞİTİMİ

OFFİCE EĞİTİMİ

İş hayatında özellikle masa başı işlerde, bazı ofis içi araçları verimli bir şekilde kullanmak yapılan işi kolaylaştırmaya dönük hareketlerdendir. Bilgisayarlarda artık iş hayatının vazgeçilmez bir unsuru olduklarından verimli bir şekilde faydalanmak gerekir. Ülkemizde çoğu bilgisayar Microsoft tabanlıdır ve Office programları kullanılır. İyi bir Office eğitimi almış olmak iş hayatında daima artı değer katar ve bir adım önde olmanızı sağlar. Office programları yapılmaya çalışılan işleri kolaylaştırmaya yöneliktir ve bunların eğitimi alanlar Microsoft word, Microsoft exel, microsoft power point, Microsoft Outlook, eğitimlerini almış olurlar. Bu programlar ne işe yarar, bunların eğitimlerini almış olmak bize ne kazandırır kısaca inceleyelim;

---Sponsor Reklamlar---

Microsoft Word: Eskiden büro ve işyerlerinde kullanılan daktiloların yerini alan, bir belge yazma programı olan, word programı olmuştur. Belgeleri yazmak ve düzenlemek için kullanılan bu program, iş hayatını oldukça kolaylaştırır. Yazı yazmanın yanı sıra belgeye çeşitli şekiller ve renkler verilerek, çeşitlendirilmesi sağlanabilir, yazı tipi ve boyutu da istendiği şekilde ayarlanabilir.

Microsoft Exel: Daha çok mali işlemler ve raporlamalarda kullanılan Microsoft exel programı, grafik oluşturmak ve hesaplama yapılması istenen verilerin formüle edilerek istenirse tablo haline getirerek raporlanmasını sağlayan çalışma hayatında kullanılan belki de en yaygın programdır.

Microsoft power point: Çalışma hayatında daha çok slaytlar hazırlayarak sunum yapmak için kullanılır. Slaytlara eklenebilen çeşitli görseller sayesinde anlatılmak istenen konu yalnız kulağa değil göze de hitap eder.

Microsoft Outlook: Gerek şirketlerin gerekse bireylerin, çok kullandığı programlardan biri de bir elektronik posta alıp verme programı olan Microsoft Outlook programıdır. Haberleşmede sağladığı kolaylık ve çabukluk ile işlerin hızlandırılmasında katkısı büyüktür. Posta alıp vermenin yanı sıra, takvim yönetimi ile de zamanı planlamaya yardımcı olur.

Bu saydığımız Office araçları sayesinde, günümüzde raporlama kavramına daha çok önem vermekte olan şirketlerin tercih ettiği çalışanlar, daima bunları etkin bir şekilde kullanabilenler olacaktır. Çalışanlar ise Office araçlarını verimli bir şekilde kullanmayı öğrenmeye ağırlık vererek, kariyer planlamalarında öne çıkmak ve yükselmek konusunda avantaj kazanmış olurlar.

---Sponsor Reklamlar---

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri