Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//Açık Uçlu Soru Ne Demek? Sorular Nasıl Olacak?

Açık Uçlu Soru Ne Demek? Sorular Nasıl Olacak?

Liseye geçiş sınavı (SBS) sınavında artık soru şekli, açık uçlu soru sistemine göre olacak. Geçmiş yıllarda test şeklinde olan SBS sınavı artık test şeklinde değil, yazılı şekilde olacak. Kazakistan modeli olan bu sisteme uyum süreci nasıl olacak?

---Sponsor Reklamlar---

AÇIK UÇLU SORU NEDİR

Açık uçlu sorularda öğrenciye sadece soru veriliyor. Cevap seçeneği bulunmuyor, herhangi bir yönlendirici bilgi de verilmiyor. Öğrenciye adayı “konuşturacak” ya da “yorum yaptıracak” sorular soruluyor. Sorular adayın “analiz”, “sentez” ve “değerlendirme” yeteneklerine ulaşmayı hedefliyor.

KAZAK MODELİ TALİMATI

Sabah’ta yer alan habere göre; MEB, son 10 yılda LGS, OKS, “3 aşamalı SBS ” ve “tek aşamalı SBS” olmak üzere 4 farklı sistemi uygularken tek aşamalı SBS’den de vazgeçerek yerine yeni bir sistem arayışına girdi. Bakan Nabi Avcı, yeni sistem ile ilgili bakanlık uzmanlarına “Kazakistan Modeli”ni incelemeleri talimatı verdi.

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Açık Uçlu Soru Ne Demek? Sorular Nasıl Olacak? "

  1. edanur karabiber dedi ki:

    of ya ne kadar saçma bişi haksızlık bu yaa diğerleri yani bizden öncekiler çok şanslıydı. böyle olmamalı.. açık uçlu soruda cevabını bilmiyorsak sorudan puan alamıcaz ama sbs de öle değil test olduğu için atarsın kafan belki tutar . bir düşünsene yaa açık uçlu soruda ya hiç birinin cevabını bilemezsen naparız ..ama sebesede bir şansımız vardı….. lüften sbs geri dönsün.

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri