Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Şiddetli Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Şiddetli Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Baş Ağrısı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Baş ağrısı tedavisinde üç önemli nokta vardır. Bunlardan bitanesi özellikle miğren ağrıları için tetikleyici faktörlerden hastanın uzak durmasıdır. İkincisi atak tedavi dediğimiz ağrı kesiciler grubudur. Özellikle miğren ağrılarında ağrı kesicilerin yanında miğren ağrılarına özel başka atak tedavileride bulunur.

---Sponsor Reklamlar---

Bir üçüncü tedavi şekli ise ağrıların gelmesini önleyici tedavilerdir, çok fazla ağrı kesici kullanıldığında ağrıların sıklığı ve şiddeti daha da artmaktadır. Bu nedenle ağrıların önlenmesi çok önemlidir, ayrıca beynimiz çok fazla ağrı çektiğinde ağrıyı öğrenir, ağrıyı ortaya çıkaran nedenler ortadan kalksa bile ağrımaya devam eder. Buna kronikleşme denir.

  • Eğer bir hastanın baş ağrısı bir ay içerisinde 15 günden fazlaysa
  • Ağrılar en az 4 saat süreli ise
  • Baş ağrısı 3 ay boyunca devam ediyorsa

Kronik olarak baş ağrısı çekiyor demektir, ve koruyucu tedavi gerektirir. Koruyucu tedavilerde hastanın yaşı, ihtiyaçları, mesleği, aile ilişkileri, sosyal yaşantısı hepsi göz önünde bulundurulur. Özellikle diğer kullandığı ilaçlar diğer hastalıkların takibini sağlar. Koruyucu tedavilerde bazı depresyon ilaçları, bazı tansiyon ilaçları ve nöbet ilaçları kullanılır. Bu uygulamada bazı yöntemler kullanılır bunlar; kasları gevşetmek için kullanılır. Tedavide baş, boyun ve omuz bölgesinde 31. nokta enjeksiyonuyla yapılan tedavilerdir. Koruyucu tedavi uygulanırken hastanın diğer özellikleri göz önüne alınarak uygun tedavi seçilir.

Baş Ağrısı İçin Evde Yapılacak ilk Uygulama

 Çok şiddetli baş ağrısı çekiyorsanız, evde yapacağınız uygulama şu şekilde olmalıdır. Tok karnına bir  ağrı kesici alıp,  sonrasında sessiz ve karanlık bir odada gözleriniz kapalı 10 dk dinlenin. Bu şekilde yapacağınız uygulama sizi rahatlatacaktır.

 

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: , ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri