Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//Yanlız Uyuma Sanatı- Fransız Bir Kadın Neden Seksten Vazgeçti?

Yanlız Uyuma Sanatı- Fransız Bir Kadın Neden Seksten Vazgeçti?

Ünlü fransız yazar Sophine Fontonel, seks hakkındaki bakış acısınızı değiştirebilir.  Sophine Fontonel’ in  Fransa’ da ses getiren kitabı, Yanlız Uyuma Sanatı ( The Art Of Sleeping Alone ) yazarın farklı yaşam ve farklı seks anlayışının değişik hazlarda olabileceğini savunuyor. Yanlız Uyuma Sanatı ( The Art Of Sleeping Alone ) Fransa’ da okuyucusuyla buluştu. 7 günde 150 bin satan kitabta Fransız Bir Kadın Neden Seksten Vazgeçti?’anlamının etkisi okucuyu da merak uyandırıyor.

---Sponsor Reklamlar---

Yanlız uyuma sanatı

Yanlız uyuma sanatı

Sophie Fontanel, 50’sinde başarılı bir kariyer kadını. Metropol kadının hayal ettiği her şeye sahip: Yakışıklı sevgililer, pahalı kıyafetler, şık bir daire, renkli bir sosyal çevre, VIP partiler, ihtişamlı davetler… Gazeteci olarak başladığı meslek yaşamını uzun yıllar kadın moda ve yaşam dergisi ELLE’in Fransız edisyonunda Genel Yayın Yönetmenliği olarak devam ettiriyor. Yıllar içinde aşk, ilişki ve kadınlar üzerine çıkardığı kitaplar onu Fransa’nın ‘Carrie Bradshaw’ı mertebesine yükseltmiş. Kariyerindeki büyük sıçramayı ise geçen ay çıkan 12’nci kitabı, ‘The Art Of Sleeping Alone’ (Yalnız Uyuma Sanatı) ile yaşıyor. Kitabın Fransa’da 7 günde 150 bin satmasında kitabın adının yanına iliştirilmiş şu sorunun etkisi var: Fransız bir kadın neden seksten vazgeçti?
49 yaşına bastığı gün aktif seks yaşantısının aslında hazdan çok stres yaşattığını fark ediyor. Seks olmadan sürdüğü hayat bir deneyim ya da test üzerine kurulu değil. Kurmaca yok, gerçeklik var. Uzun yıllar karşısına onu heyecanlandıracak bir adam çıkmamasıyla başlıyor her şey. “Kötü bir deneyim, tatsız bir ilişki yaşayacaksam hiç yaşamayayım daha iyi” mantalitesi onu yıllar boyunca yalnız uyumaya itmiş. “Öncesi de pek şahane sayılmazdı aslında. Cinsel yaşamın ilk 10 yılını hayal kırıklıklarıyla geçirdim. Seks her zaman mekanik bir eylem gibi geldi bana. En zevk aldığım anlarda bile. Fakat sorun bu değil. Merak etmeyin, gözüm arkada kalmayacak kadar aktif bir cinsel yaşamım oldu” diyor. Cinselliğe karşı sıfırlandığını hissedince hayıflanmak, depresyona sürüklenmek yerine durumdan keyif almaya başlıyor. “İlk birkaç yıl zorlanıyorsun. Özgüvenin parçalanıyor, kendine küsüyorsun. Başlarda kendimi kötü hissettim, çekindim, kırıldım. Arkadaşlarıma kaç aydır seks yapmadığımı söylemeye utanıyordum mesela. Fakat

Fontonel

 

---Sponsor Reklamlar---

Etiketler: ,

Copyright © 2014 Türkiye'nin En Elit Haber Blogu. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri